Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Parafie gminy Krzeszyce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Parafia Krzeszyce”

 

Kościół Parafialny w 1968 roku

Kolekcja (zbiór/zespół): Parafie gminy Krzeszyce, Słowa kluczowe: remont, budowa, Krzeszyce, parafia, kościół


Rok 1968. Fotografia przedstawia prace przy rozbudowie Kościoła Parafialnego w Krzeszycach pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy. O rozbudowie kościoła decyzję podjął obecny wtedy ksiądz proboszcz Jan Dorobisz. Parafianie w czynie społecznym pomagali przy budowie. Wśród wiernych wyraźnie można było dostrzec ogromną ofiarność i duże zaangażowanie się w prace. Na cmentarzu znajdowała się wtedy kaplica, która została uporządkowana i zastępowała Kościół przez okres budowy- tam odprawiane były wszystkie msze święte i nabożeństwa. Na fotografii widać konia z powozem a na nim siedzącego zaangażowanego w budowę parafianina. Fotografia wzięta z kroniki Parafialnej Krzeszyc.


Nazwa dokumentu: Kościół Parafialny w 1968 roku
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Parafie gminy Krzeszyce
Teczka (jednostki archiwalna): Parafia Krzeszyce
Numer ID: CATL 18 B / 4.1.4
Sygnatura: brak
Autor: Brak autora
Data wytworzenia: 1968-06-23
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: remont, budowa, Krzeszyce, parafia, kościół
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Parafia Krzeszyce"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.