Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Parchimowicz Albina” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Parchimowicz Albina”

 

Konny wóz strażacki

Kolekcja (zbiór/zespół): Parchimowicz Albina, Słowa kluczowe: poczta, Krzeszyce, ulica Skwierzyńska, wóz strażacki, konie, strażacy


Fotografia ze zbiorów Albiny Parchimowicz. Przedstawia konny wóz strażacki na którym siedzą strażacy z gaśnicą. Na wozie zamontowany był dzwonek, który dawał znać o nadjeżdżających strażakach. Pełnili oni bardzo ważną rolę na terenie Gminy. W tle widać pocztę Krzeszycką na ulicy Skwierzyńskiej, która znajduje się do dnia dzisiejszego w tym samym miejscu. Zdjęcie jest zniszczone, widać na nim zarysowania i zagięcia na rogach. Ofiarodawca wyraził zgodę na publikację.


Nazwa dokumentu: Konny wóz strażacki
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Parchimowicz Albina
Teczka (jednostki archiwalna): Parchimowicz Albina
Numer ID: CATL 18 J / 17.1.3
Sygnatura: brak
Autor: Brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Krzeszyce
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: poczta, Krzeszyce, ulica Skwierzyńska, wóz strażacki, konie, strażacy
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Parchimowicz Albina"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.