Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Krzeszyce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kosik Kazimiera”

 

Północna część ulicy Gorzowskiej

Kolekcja (zbiór/zespół): Krzeszyce, Słowa kluczowe: ulica Gorzowska, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Krzeszyce, Piekarnia, dom, Panasowscy


Fotografia przedstawia północną cześć ulicy Gorzowskiej. Po lewej stronie widać fragment piekarni Lokalnej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, dalej budynek administracyjno- handlowy Gminnej Spółdzielni, w którym na górze mieściły się biura, na dole sklep spożywczy, odzieżowy, masarnia. W oddaleniu widać również dom Państwa Panasowskich. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska była spółdzielnią na terenie Krzeszyc, która działała prężnie i miała wiele Klubów. Na fotografii widać również budynki przystrojone w flagi i bilbordy z okazji obchodów 1 maja w latach 50/60. Nieistniejąca droga brukowa z granitu a obecnie asfaltowa, na chodnikach stoją brakujące już drewniane słupy energii elektrycznej. Zdjęcie należy do zbiorów Kazimiery Kosik. Ofiarodawca wyraził zgodę na publikację fotografii.


Nazwa dokumentu: Północna część ulicy Gorzowskiej
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Krzeszyce
Teczka (jednostki archiwalna): Kosik Kazimiera
Numer ID: CATL 18 B / 1.10.6
Sygnatura: brak
Autor: Brak autora
Data wytworzenia: 1959-05-01
Miejsce wytworzenia: Krzeszyce
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: ulica Gorzowska, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Krzeszyce, Piekarnia, dom, Panasowscy
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kosik Kazimiera"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.