Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Krzeszyce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pocztówki sprzed 1945 roku”

 

Zdjęcia Wandy z kuzynostwem

Kolekcja (zbiór/zespół): Krzeszyce, Słowa kluczowe: Kalisz, Łódź, ulica wielokulturowa, kuzynostwo Wandy


zdjęcia należą do zbiorów Andrzeja Ficnera. Naklejone na kartce rodzinnego albumu, format A4. Zdjęcia po prawej stronie ukazują (od lewej) Wandę Ficner z kuzynką podczas spaceru na ulicy wielokulturowej w Łodzi w 1932 roku, gdzie przyjechała w odwiedziny do swojego kuzynostwa. W tle zdjęcia widać stojącą grupę Żydów. Fotografia dolna środkowa uwidacznia Wandę Ficner podczas spaceru ulicami śródmieścia w Kaliszu w 1932 roku. Była ona jeszcze panną, szła na spacer do parku, w ręku widać, że trzyma książkę- lubiła czytać- panience w tamtych czasach nie wypadało wyjść z pustymi rękoma z domu. W tle widać szyld "fryzjer". Górne środkowe zdjęcie przedstawia spacer (od lewej) Wandy Ficner z szkolną koleżanką ulicami Kalisza, w marcu 1932 roku. Zdjęcia po lewej stronie ukazują kuzynów ze strony rodziny Wandy Ficner. Są to fotografie portretowe wykonane w 1931 roku, przesłane kuzynce na pamiątkę. Osoby nie są znane właścicielowi z nazwiska. Zdjęcia są nie zniszczone. Ofiarodawca wyraził zgodę na publikację.


Nazwa dokumentu: Zdjęcia Wandy z kuzynostwem
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Krzeszyce
Teczka (jednostki archiwalna): Pocztówki sprzed 1945 roku
Numer ID: CATL 18 B / 1.1.5
Sygnatura: brak
Autor: Brak autora
Data wytworzenia: 1932-03-20
Miejsce wytworzenia: Kalisz
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Kalisz, Łódź, ulica wielokulturowa, kuzynostwo Wandy
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pocztówki sprzed 1945 roku"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.