Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Krzeszyce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pocztówki sprzed 1945 roku”

 

Pocztówka z krzeszyckim młynem

Kolekcja (zbiór/zespół): Krzeszyce, Słowa kluczowe: Postumfließ, Postomia, Krzeszyce, Kriescht, młyn, pozdrowienia, pocztówka


Pocztówka z pozdrowieniami, wysłana ze wsi Kriescht (obecnie Krzeszyce) do Berlina w dniu 12.08.1917 roku. Pocztówka przedstawia młyn wiejski w centrum wsi na rzece Postumfließ (obecnie Postomia) i drewniany jaz. Jest to jedyny ostały młyn z czterech, które funkcjonowały w gminie. Na pocztówce widnieje pieczątka Urzędu Pocztowego Kriescht (obecnie Krzeszyce) z datą 13.08.1917 r.


Nazwa dokumentu: Pocztówka z krzeszyckim młynem
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Krzeszyce
Teczka (jednostki archiwalna): Pocztówki sprzed 1945 roku
Numer ID: CATL 18 B / 1.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1917-08-08
Wytwórca: Wydawnictwo GmbH Breslau
Miejsce wytworzenia: Breslau (Wrocław)
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna Krzeszyce
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Postumfließ, Postomia, Krzeszyce, Kriescht, młyn, pozdrowienia, pocztówka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pocztówki sprzed 1945 roku"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.